Poprvé na masáži


Před masáží
Je vhodné odložit prstýnky, řetízky, hodinky, náramky a jiné ozdoby. Většina šperků je zhotovena z kovů, které ovlivňují energetický tok v těle. Týká se to klienta/ky i maséra/ky.

V průběhu masáže
Dochází k hlubší relaxaci organizmu a tím k ochlazení těla.
Masáž urychluje metabolizmus (odbourávání tuků a odpadních látek z těla). To se může projevit přechodným zvýšením tělesné teploty či lehkou bolestí hlavy. Pro prevenci těchto nežádoucí projevů je doporučeno vypít cca 2 l tekutin denně, nejlépe vody (vhodný není alkohol, káva, černý čaj a podobné nápoje, které vedou k dehydrataci organizmu).

Po masáži
Pro zachování a prohloubení účinku, je dobré počkat se sprchováním či koupelí alespoň 2 hodiny po ukončení masáže.
Rovněž je dobré nespěchat s konzumací jídla nebo volit lehkou stravu. Po jídle je energie přirozeně odčerpávána na trávení potravy a procesy vyrovnávání energie po masáži se mohou zpomalit či zcela zastavit.
Po masáži je doporučeno doplnit tekutiny, proto vám po každé návštěvě servíruji vodu,čaj.
Pokud se budete cítit povzbuzený/á a budete pomaleji usínat, není důvod k obavám.
Příčinou je vyrovnávání toků energií v těle.

klasmas-03.jpgPo terapeutické proceduře (netýká se relaxační masáže) mají někteří lidé pocity zvýšené únavy (jako by intenzivně cvičili). Je to z toho důvodu, že svaly pracovaly způsobem, na který nejsou v běžném životě zvyklé. Pokud se takové pocity dostaví, nejedná se o nic nezvyklého. S pravidelnou návštěvou masáží tyto projevy zcela zmizí. Tělesná únava nepřetrvává příliš dlouho a zpravidla mizí druhý den po masáži.